Faydalı Bilgiler

cocuklarda empati gelistirmenin yollari 90x80
anaokulunun cocuklarin hayatindaki onemini 90x80
cocuk gelisiminde oyunun onemi 90x80

Okulumuz

Hakkında

İzmir Menemen’de bulunan Özel Menemen Deniz Yıldızı Anaokulu 2012 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’nın programına uygun olarak Okul öncesi eğitim veren bir okuldur. Okulda butik bir eğitim tarzı benimsenmiştir. 2-6 yaş aralığında resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak Menemen ‘de 24 ay itibariyle yasal olarak çocuk bakabilen izinli tek kurumdur.24-72 ay arası tüm çocuklara hizmet vermektedir. Tuvalet eğitimi ,uyku eğitimi ,yemek eğitimi, konuşma ve sosyal uyum okulda tam zamanlı olarak bulunan Uzman Pedagog Sibel LÖK Kardaşcan ve ekibi tarafından bireysel koçluk çalışması ile yapılır.

Okul sanat, yaratıcı drama, parkur ve hareket çalışmaları ,bireysel koçluk ve kişilik bütünlüğü, yoga ile farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş okula özgü program ile 21.yy becerilerini geliştirmelerini hedefler.

Sınıflara ait kapalı gruplar ile oluşturulan aileler yılda 8 akşam Aile Çemberinde bir araya gelir aile, okul, öğretmen, arkadaş bağını güçlendirmeye yönelik çalışmalar Uzman Pedagog Sibel Lök Kardaşcan mentorluğunda yapılır.

Özel Menemen Deniz Yıldızı Anaokulu‘ nda gün okul yemekhanesinde özenle hazırlanmış kahvaltı ile başlar. Gün içerisinde öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı aynı özenli öğünleri ile devam eder. Çocuğunuz muhtemelen ilk pancar boranisini, kelle paça çorbasını, ciğer sotesini ,kereviz ,karnabahar yemeğini ve pırasalı kapsızını burada yiyecektir.

Aylık temalar şeklinde farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş program ile birey merkezli ancak bireysel farklıların özellikle üstünde durulur. Her fırsatta oyun ,her havada bahçenin tadı çıkarılır. Sarsılmaz güven tüm ekibin önceliğidir. Özel Menemen Deniz Yıldızı Anaokulu, yıl sonunda isteğe bağlı olarak devam eder ve talep edenler için Yaz Okulu hizmeti verir.

Geziler aylık programın vazgeçilmezidir. Gerçek yaşam deneyimleri kullanır hayatı kendi sosyal ortamlarında deneyimlemeleri için fırsat sunulur.